Nasze projekty traktujemy nie tylko jako główną działalność koła, ale także jako możliwość rozwoju naszych umiejętności. Staramy się jak najlepiej wykorzystać drzemiący w nas potencjał i stworzyć coś nowego. Być może któryś z naszych wynalazków zrewolucjonizuje świat? Kto wie 😉
Poniżej znajduje się wykaz projektów, jakimi SKN WiWav zajmuje się w ostatnim czasie.
- Militarny pojazd RC wykorzystujący sztuczną inteligencję
- LEDCube
- Druk 3D
Projekty z przeszłości:
Specjalizowana Platforma Latająca – Otwarta specjalizowana platforma latająca do badań telemetrycznych i akustycznych. Trochę zdjęć z prac nad projektem na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/skn.wiwav.zut/
Otwarta biblioteka programowa do analizy i syntezy sygnałów akustycznych i telekomunikacyjnych.
Głównym założeniem projektu jest realizacja platformy badawczej zbierającej pomiary różnych parametrów dotyczących stanu wody w zbiornikach wodnych. Została ona wykonana w formie pływającej bojki, która mierzy takie parametry, jak: temperatura, twardość, mętność oraz poziom Ph wody.
Do pomiaru tych parametrów bojka została wyposażona w czujniki: analogowy czujnik badający zmętnienie cieczy DFRobot Gravity, analogowy czujnik Ph DFRobot SEN0161 oraz czujnik temperatury DS18B20. Bojka realizuje pomiary, które następnie są przesyłane za pomocą modułu GSM/GPS na serwer www odpowiedzialny za odbieranie i przechowywanie danych.
System umożliwia monitorowanie wielu bojek na raz – dane będą odbierane tylko wtedy, gdy numer/ID bojki znajduje się na liście dostępu po stronie serwera. Każda osoba posiadająca link do strony (po uzyskaniu autoryzacji poprzez zalogowanie do systemu) może podejrzeć aktualne pozycje bojek na mapie oraz sprawdzić aktualne informacje odczytane z czujników i przesłane do serwera.
Głównym komponentem w całym systemie bojki jest moduł SIM808. Jest on wyposażony w moduł GSM/GPS pozwalający na identyfikację aktualnej pozycji bojki oraz komunikację z serwerem za pomocą protokołu http. Do tego w systemie znajduje się również kontroler ESP32, który komunikuje się i odczytuje dane analogowe z czujników. Oba wymienione moduły odpowiednio współpracują ze sobą, zapewniając pełne możliwości, jakie oferuje projekt.
Końcowa implementacja obsługuje 9 padów reagujących na uderzenie w sposób zero-jedynkowy, dodatkowo posiada 6 złącz z możliwością płynnej regulacji uderzenia.
Projekt prostego sterownika do podwójnego wyświetlacza siedmiu-segmentowego, przy okazji którego wykonaliśmy w ramach koła płytkę drukowaną z soldermaską z prawdziwego zdarzenia.
- Zdalnie sterowana latająca platforma jako element systemu monitoringu
- Wykorzystanie druku 3D w prototypowaniu
- Mobilna stacja monitorująca stan powietrza w otwartej przestrzeni
- Konstrukcja drukarki 3D
- Podstawowy kurs Arduino
- Zdalnie sterowana platforma badawcza akwenów śródlądowych
- Mikroprocesorowa Trawiarka PCB
- Projekt wyświetlacza widmowego
- Sprzętowo-programowy syntezator
- Przyrząd do badania charakterystyki mikrofonów
- Budowa zaplecza laboratoryjnego
Masz pomysł na projekt? Nie wiesz jak go zrealizować? Zgłoś się do Nas!
Jeżeli pomysł będzie w „okolicach” tematyki naszego Koła – z chęcią będziemy realizować projekt razem z Tobą. Nawet jeżeli Twój projekt będzie nie trafny tematycznie względem naszego koła, pomożemy Ci znaleźć właściwą drogę do realizacji.
Zapraszamy do współpracy!